Sosyal Medya’nın Gücü

Digital Dünya’da sosyal medya’nın gücü çerçevesinde insanlar önce web siteleri ile tanıştı, gün geçtikçe popüler olan ve daha sık kullanılmaya başlanan Sosyal Medya Paylaşım Siteleri, zamanla firma ve kurumlarında dikkatini çekmiş, bu mecra üzerinde Tanıtım, Satış & Pazarlama, Doğrudan Satış vb. birçok ticari faaliyet gösterir hale gelmişlerdir.

Ülkemizde de Ticari anlamda Sosyal Medya kullanımı gün geçtikçe artmakta, sektöre göre farklı uygulama ve çalışma ile Sosyal Medya Mecralarında yer alınmaktadır.

Genelde insanların / kurumların düştüğü en büyük hata, Sosyal Medya’da tek başına var olmanın yeterli gelebileceği düşüncesi, Marka bilirnirliği olsun, Satış & Pazarlama faaliyetleri olsun veyahut online satış olsun, dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmakta,

Sosyal Medya’nın Gücü’nü keşfetmek için sırası ile;

  • Kurumsal Kimlik Yapısı, Markanızın görünümü düzgünmğ Logonuzda başlayarak kurumsal bir kimliğe sahipmisiniz ?
  • Doğru Görseller ve Tasarımlar kullanıyormusunuz ? Markanızı, Ürününüzü, Hizmetinizi en doğru / güzel şekilde yansıtıyor mu ?
  • Hedef Porföyünüze ait istatistik datanız varmı ve bunu doğru yorumlayarak, gerekli hamleleri yapabiliyormusunuz ?
  • Sektöre göre Mobil kullanım ve PC kullanımının değiştiğini , yapılan çalışmaların her 2 mecra düşünülerek yapılması gerektiğini biliyormusunuz ?

Yukarıda anlatılanlara birçok madde daha eklenebilinir. Burda anlatılmak istenen insanların çok hızlı tüketim yaptıkları mecralarda, yapılacak çalışmalarında hızlı ve basit bir şekilde olabileceği algısının yanlışlığını ortaya koymak.

Eğer bir markanızı en doğru şekilde ön plana çıkartmak istiyorsanız, bünyenizde bir Sosyal Medya Uzmanı barındırmanız gerekir veyahut bir Sosyal Medya Ajansı ile işbirliği yapmanız gerekecektir.

Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Google Plus, Linkedin vb. sosyal medya siteleri ile ilgili size, sektörünüze uygun olan mecra önem sırasına göre bir çalışma yapılmasını sağlamak  Sosyal Medya Danışmanlığı alanına girer.

Bir Yorum Bırak

Your email address will not be published.

WhatsApp